FreeStylez, dissez, graffitiz,and other shit of Rap & Hip-Hop..that's it- RetiA..just the realest are welcome!
 
ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Disa Thenje Tbukra..!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
CrYsTaL.TeArS
Admin & Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 34
Age : 68
Localisation : URBAN CITY
Registration date : 26/06/2007

MesazhTitulli: Disa Thenje Tbukra..!!   Sun Mar 22, 2009 4:01 pm

-Nese nuka duam te vdesim se bashku ne luft
Duhet te mesojm te jetojm se bahku ne paqe

-Te luftosh per te sjell paqen eshte nelloj si te perdhunosh per te sjell virgjerin.

-Miqet jan si cadrat kur duhen nuk jan asnje here

-Miqesia nuk eshte gje tjeter veq se nje harmoni mes te gjitha gjerave njerezore dhe hyjnore shto dashamiresin dhe afeksionin Ciceroni

-Nqs doni ta beni Zotin te qeshe treguajeni atij palent e tuaja per te ardhmen

-Kalo qetesisht mes zhurmes dhe kujto sa paqe mund te kete ne qetesi

-Te dua se...........sepse ma dhe dashurin.E dua dashurin............sepse ma dhe ti

-Kush e harron te kaluaren eshte i denuar ta perseris


- Mjere ai qe ka dashur vetem formen, trupin dhe pamjen, vdekja ia rremben te gjitha. Dashuroni shpirtin se do ta rigjeni.
Viktor Hygo -Te mjeret

-Ne heshtje i psheretita heshtjes per te mos u ndjer vetem dhe biseduam gjat,deri sa ti erdhe zhurmshem per te me prishur qetesin dhe qetesove shpirtin tim


-njoranca paraqitet ne keto forma=
1-te mos dish
2-te dish gabim ate qe di
3-te dish gjera te pavlefshme


-qellimi i jetes eshte ti japesh jetes nje qellim

-toleranca e veretet eshte toleranca ndaj intolerances


-Atė qė e dua, dėshiroj tė jetė i lirė- bile edhe nga unė!

Nga: -Anne Morrow Lindbergh

-As me ty dhe as pa ty, nuk sherohen dhimbjet e mia. Me ty, sepse me vret, pa ty, sepse vdes

-Dashuria ne jeten e nje burri perben nje pjese te saj, por tek gruaja perben gjithe jeten.
Bairon -Don Zhuan

-dashuria eshte si nje roman,qe shume e lexojne dhe pak veta e kuptojne

-Bjeri zemres time
sa te kesh fuqi
Por kujdes mos vritesh
se brenda je ti.

-Gjeja me e tmerrshme nuk eshte ti copetosh zemrat por e kunderta : ti shnderrosh ato ne gure.
--Oscar Wilde—

-Jeta eshte nje liber i hapur , ku cdo dite lexon nje flete.

-Nje udhetim prej MIjera miljesh FIllon me nje Hap Te vetem ...


-Nuk cuditem aspak se njerezit i duan qente. Bredharak dhe i mjere si njeriu eshte dhe qeni!

J.V. Gete

-Thone, shenjtoret duan vecanerisht fort mekatarin dhe mekataren. Ndodhte kjo mrekulli edhe me mua.

J.V. Gete


-Thone se edhe njerezit me te mencur jane me te vemendshem kur blejne nje pale cizme, se sa kur zgjedhin shoqen e jetes.

Leskov

-Keshilla me e mire qe mund t'u japesh te rinjve per karrieren eshte : Zbuloni ēfare ju pelqen te beni me shume dhe pastaj gjeni dike t'ju paguaje per kete.
--Oscar Wilde—

-Te studiosh pa menduar eshte e kote, te mendosh pa studiuar eshte e rrezikshme.


-Te arrish ne maje duhet kurajo, force, zgjuarsi, fat..etj etj. Te rrish atje duhet karakter.


-Grate mbajne mend vetem burrat qe i kane bere per te qeshur, burrat vetem grate qe i kane bere per te qare. (Viktor Hygo )

- Mėnyra mė e mirė pėr ti realizuar ėndrrat ėshtė tė zgjohej!- Marfi


- Vdekje nuk ka. Ajo nuk ekziston. Kur trupi fizik nuk funksionon mė, shpirti e lė dhe vazhdon me jetuar diku tjetėr.- Dr. Keneth Ring

- Liria tė duhet apo tė urrehet Perėndia, ėshtė dhurata e fundit e Perėndisė tė cilėn askush nuk do ia marrė njeriut!- Sheik Amidu Kan


-puthja e pare nuk behet me buze, por me sy"

O.K.Berhard -Don Zhuan


-As me ty, as pa ty, nuk sherohen plaget e mia, me ty sepse me vret, pa ty sepse vdes.


-Dashuria ime per ty do te mbaroje atehere kur nje piktor i verber do te arrije te pikturoje zhurmen e nje petali trendafili qe bie mbi toke ngadale.
Anonim


-Koha eshte ena qe peshon me shuem kur eshte bosh.
Frojdi

-Atdheu i nje njeriu eshte atje ku ai gjen Lumturin e vet
U.Shekspir

-Mos kerkoni hua,mos jepni hua ,
Sepse huaja shpeshhere te ben te humbasesh miqte
U.Shekspir

-Pse valle si merimganga ta tjerrim
Fillin e jetes kur prap do ta shtjerim
C`do te fitojme kur aspak se dime
Frymen qe thithim valle a do ta nxjerrim
O.Khajam

-Budallenjte kane kete cilesi qe se kam njerezit
E zgjuar,jane gjithmon
Te kenaqur nga vetja e tyre
B.Franklin


-nuk ka dhimbje me te madhe
se sa te kujtosh lumturin ne mjarim
H.DE.BALZAK

-ne zemren qe digjet nuk hyet me qizme
MAJAKOVSKI


R./Crystal..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.urban-city.clictopic.tk ||
 
Disa Thenje Tbukra..!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema tė lira :: Thenje te Ndryshme-
Kėrce tek: